Oto klasyczna kuchnia na wymiar tym razem w stylu angielskim. Bardzo eleganckie kuchnie angielskie charakteryzują się jasną kolorystyką mebli i nawiązaniem do antycznych form widocznych w detalach wykończeniowych.
Tutaj mamy kuchnię otwartą na przedpokój, bo taki akurat na miejscu jest rozkład pomieszczeń.

Centralnie umieszczona została duża, funkcjonalna wyspa. Ona jako pierwsza wpada w oko i skupia uwagę. Ma ona blat o specyficznym kształt trójkąta. Jeden jego bok w formie półokręgu stwarza dużo przestrzeni do siedzenia przy stole.
Solidne szafki tworzą dostojną wręcz zabudowę, choć nie są zabudowane do samego sufitu. Zwieńczenia ich górnych listew i inne detale rzeźbione nawiązują do antyku i są bardzo wyraziste. Drewniane fronty szafek pomalowane zostały na kremowy kolor i pokryte patyną.

Cała zabudowa w kształcie litery L okala wnękę w tym pomieszczeniu. W lewym ramieniu zabudowy, czyli na ścianie z oknami, mamy miejsce na lodówkę. Pomiędzy oknami, na blacie umieszczono przestronną witrynę w formie słupa, z dużymi przeszklonymi frontami i rzeźbionymi pilastrami po bokach. Pilastry zawierają ukryte schowki i podręczne cargo ? każda przestrzeń jest tu maksymalnie wykorzystana.

Pod blatem jest dużo miejsca w szufladach i szafkach, zmieściła się też szeroka, bardzo pojemna półka na butelki z winem.
Prawa strona zabudowy harmonizuje z jej lewym ramieniem. Masywny okap ukryty jest za ozdobną, łukowatą osłoną. Dwie kolumny po obu stronach okapu kryją w sobie szufladki na podręczne przyprawy i drobiazgi potrzebne do gotowania. Pod płytą kuchenną kryje się szuflada i piekarnik retro.

Sam piekarnik jest warty uwagi. Otóż w stylizowanej obudowie jest ukryty najnowocześniejszy sprzęt kuchenny. Myli się ktoś, kto pomyślałby, że dzisiejsza kuchnia klasyczna nie jest nowoczesną. Tak oto mamy dziś możliwości wykorzystania ulubionej stylistyki, nawiązującej do klasyki i dawnych czasów. Jednocześnie wykorzystujemy urządzenia AGD pełne elektroniki i udogodnień, sprzęt najwyższej jakości na miarę dwudziestego pierwszego wieku.

Strefa płyty kuchennej została wyodrębniona wizualnie przez wysunięcie jej bryły o kilkanaście centymetrów do przodu. Dzięki takiemu zabiegowi cała ściana zabudowy uzyskuje lżejszą optycznie i ciekawszą formę.
Przeszklone kredensy po obu stronach okapu zabudowano bogato rzeźbionymi pilastrami, a pod nimi ukryto schowki i pojemniki kargo na podręczne rzeczy. Fronty kredensów wypełnione eleganckim, mlecznym szkłem z elementami witrażowymi.

Naturalny, polerowany granit w kolorze ciemnozielonym jest poprzecinany zielonymi refleksami. Zwłaszcza w świetle dziennym daje bardzo ładny efekt wizualny. Blat granitowy z praktycznie niezniszczalnego materiału jest w kuchni bardzo użyteczny. Odpowiednio zaimpregnowany ekologicznymi preparatami, odporny jest na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne czy plamy spowodowane tłuszczem, burakami i innymi produktami.
Kuchnia klasyczna na wymiar, o masywnej zabudowie wymaga odpowiedniej przestrzeni, aby wyeksponować jej piękno. Jak się  Państwu podoba ta kuchnia w stylu angielskim?