Oto kuchnia drewniana klasyczna na wymiar w pomieszczeniu o nietypowym układzie. O ile w tego typu układzie przy dużej ilości okien - trudno uzyskać wysoką zabudowę kuchenną, tutaj udało się zgrabnie zakomponować rozmieszczenie wszystkich elementów mebli. Powstało bardzo dużo przestrzeni do schowania produktów żywnościowych, naczyń i zastawy kuchennej. Do tego te meble kuchenne nie przytłaczają swoim wyglądem, są bryłami raczej lekkimi wizualnie.

Rozplanowanie poszczególnych stanowisk pracy jest tu zgodne z zasadami ergonomii. Łatwo sięgać od zlewozmywaka do miejsca przygotowywania posiłków oraz do płyty kuchennej. Dodatkowe miejsce robocze z wygodnym blatem stanowi lada okalająca słup nośny.
Lada ta tworzy coś w rodzaju wyspy kuchennej. Do tego jest miejscem, gdzie można posiedzieć przy filiżance herbaty, czy zjeść szybki posiłek. Gdy patrzymy z salonu na kuchnię, wyspa jest wcale nie ciężkim i dominującym elementem ale wraz ze słupem nośnym tworzy dekorację, na którą chętnie pada wzrok. Przeszklone szafki z podświetleniem wewnątrz dodają wizualnej lekkości.

Naturalne drewno nigdy nie wyjdzie z mody. Ciemny kolor frontów drewnianych odcięty jest jasną płaszczyzną granitowego blatu i podłogi również w jasnych odcieniach.

Fronty szafek są bardzo precyzyjnie wykończone, klasyczne w formie, niezbyt bogato zdobione. Listwy wykończeniowe dolne z delikatnym frezem, podobnie zwieńczenie ramy górnej w formie gzymsu. Front okapu ? prosty.

Pilastry wydzielają strefę płyty grzewczej, umieszczone zostały też na narożach wyspy. Ciekawostka ? trzony pilastra wykonane są z ciemnego, specjalnie obrabianego kawałka granitu, bazy i głowice pilastrów  wykonano z drewna.

Piekarnik i kuchenka mikrofalowa umieszczono w szafie na wysokości tułowia osoby, która będzie do nich sięgać. Jest to tak zwana zabudowa słupkowa. To najwygodniejszy sposób lokalizacji piekarnika w kuchni. Jak wiemy, umiejscowienie jego zależy nie tylko od upodobań domowników ale i od względów technicznych pomieszczenia. W tej kuchni było to możliwe do osiągnięcia.

Jak się Państwu podoba ta kuchnia?
To jedna z naszych wielu realizacji. Więcej mebli kuchennych drewnianych do obejrzenia na Kuchnie Babica.